O nás

PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO s.r.o. je 100% česká rodinná firma. Již 16 let vyrábíme vaše nápady s vášní a precizností. Od konzultace prvotního nápadu, přípravu nabídek, statické posouzení přes výrobu, logistiku, vykládku a klidně i montáž. A to po celé ČR.Čerpáme z dlouholetých zkušeností, využíváme lokální zdroje a nejvíce sázíme na vlastní kvalifikované zaměstnance.Snažíme se přemýšlet nad udržitelnou výrobou a maximální spotřebou odpadního materiálu.

Jsme otevření novým nápadům a hrdí na naše dlouholeté zkušenosti. Společně vytvoříme dřevěné prvky, se kterýmy se my i vy budete rádi chlubit. Bez ohledu na to, zda se jedná o menší individuální zakázku nebo rozsáhlý komerční projekt, přistupujeme k němu s maximální péčí a odborností.

Nabízíme kompletní řešení pro naše zákazníky. Náš tým zkušených odborníků vám pomůže vytvořit konkrétní návrh, vypracovat nabídku a posoudit statickou stabilitu konstrukce. Naše moderní výrobní zařízení a využití lokálních zdrojů zajišťují vysokou kvalitu a rychlost výroby.

Jsme hrdí na naše kvalifikované zaměstnance, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru. Díky jejich odbornosti a vášni pro dřevo jsme schopni realizovat i ty nejnáročnější projekty. Věříme, že silný tým je základem úspěchu a spokojenosti našich zákazníků.

Věnujeme také pozornost udržitelnosti výroby a snižování spotřeby odpadního materiálu. Snažíme se minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a vybíráme s materiály a postupy, které jsou šetrné k přírodě. Věříme, že odpovědný přístup k životnímu prostředí je klíčovým prvkem dlouhodobé udržitelnosti našeho podnikání.

Jsme otevření novým nápadům a inovacím. Rádi spolupracujeme s našimi zákazníky na tvorbě unikátních dřevěných prvků, které budou přesně odpovídat jejich představám a potřebám. Naše dlouholeté zkušenosti nám umožňují přinášet nové a kreativní přístupy, které posouvají naše/vaše projekty na vyšší úroveň.

Naše hodnoty

Naše firma se zakládá na několika důležitých hodnotách, které jsou pro nás klíčové a tvoří základ našeho podnikání. Tyto hodnoty jsou:

  1. Kvalita: Věříme v nekompromisní kvalitu našich výrobků a služeb. Používáme nejmodernější technologie a postupy, abychom dosáhli vysokých standardů a splnili očekávání našich zákazníků. Každý kus, který opouští naše závody, prochází důkladnou kontrolou kvality, abychom zajistili, že splňuje nejvyšší standardy.
  2. Zkušenosti: S více než 15 lety zkušeností v oboru jsme získali bohaté know-how a odborné znalosti. Díky našim zkušenostem jsme schopni řešit i složité projekty a poskytovat odborné poradenství našim zákazníkům. Sledujeme aktuální trendy a inovace, abychom stále zlepšovali naše služby a nabídku.
  3. Tradice: Jsme hrdí na naši tradici jako rodinná firma. Tesařství je naší vášní a dědictvím, které si velmi vážíme. Udržujeme a předáváme tradiční tesařské dovednosti a techniky z generace na generaci. Tradice nám dodává pevný základ a hodnoty, které jsou přítomny v každém kusu, který vytváříme.
  4. Dobré vztahy: Vytváření a udržování dobrých vztahů je pro nás klíčové. Snažíme se navázat dlouhodobé partnerství se zákazníky, dodavateli a dalšími obchodními partnery. Komunikujeme otevřeně a transparentně a vždy stavíme na důvěře a respektu. Snažíme se porozumět potřebám našich zákazníků a plně je uspokojit.

Tyto hodnoty jsou pro nás nejenom slova, ale principy, kterými se řídíme ve všech aspektech naší činnosti. Věříme, že prostřednictvím těchto hodnot můžeme poskytovat nejlepší možné produkty, služby a zážitek pro naše zákazníky.

Historie a současnost

1.2.2008 zahajuje v Trhanově provoz divize dřevovýroba PRVNÍ CHODSKÉ s.r.o. Navazuje na výrobní program firmy „Dřevovýroba Zábranský“. V tomto roce je totiž od Ing. Zdeňka Zábranského odkoupen výrobní areál a převzati dělníci. Výrobním programem byla nejprve výroba atypických palet a ostatního obalového materiálu ze dřeva a sušení řeziva a palet. Nastává období optimalizace procesů a hledání nového výrobního programu.

Od října 2009 začínáme s průmyslovou výrobou lisovaných příhradových vazníků. Postupně rozšiřujeme výrobu a po deseti letech se dostáváme do stavu, kdy v Trhanově vyrábíme skoro 300 vazníků ročně.

V roce 2017 pokračujeme v modernizaci a rozšiřování výroby a začínáme s výrobou CNC dřevěných konstrukcí v nové hale. Nejnovější obráběcí linka německé výroby Hundegger K2i nás posouvá mezi moderní výrobní firmy zaměřené na tesařské konstrukce.

V roce 2018 dochází k přeměně na holdingové uspořádání a pod mateřskou firmou „Zábranský holding s.r.o.“ vzniká odštěpením firma „PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO s.r.o.“, která provozuje v areálu v Trhanově dřevařskou výrobu.

Začátkem roku 2023 expandujeme na německý trh s kvalitními CNC výrobky, protože věříme, že úspěch, nejen malého či středního podniku, spočívá ve schopnosti rychle reagovat na změny. Snažíme se co nejvíce přizpůsobit měnícímu se trhu v ČR.